Zanimljivosti

Kako se Uskrs slavi u svetu video igara

Uskrs u svetu video igara nije samo još jedan kalendarski događaj. To je vreme kada svetovi postaju šareniji, kada zečevi dobijaju misije, a jaja skrivene vrednosti. Kada zastanete, obrišete prašinu sa kontrolera i uđete u igru – tamo vas možda čeka poklon. Možda i potraga. A možda samo osmeh koji podseća da i digitalni svet ume da slavi.

Kada zec dođe ranije – igre koje slave Uskrs

Uskrs je za mnoge developere prilika da unesu praznični duh u virtuelne svetove. Igre tada postaju vesele, šarene i pune iznenađenja – baš kao praznik sam.

U Animal Crossing: New Horizons, Bunny Day donosi potragu za jajima sakrivenim širom ostrva. Zipper, lik u kostimu zeca, poziva vas da napravite praznične predmete: krevete, stolove i odeću od jaja.

U The Sims 4, tokom prolećne sezone pojavljuje se Eggstravaganza – izazov prikupljanja jaja širom sveta igre. Ko sakupi sve – dobija ekskluzivni ukras.

U Final Fantasy XIV, događaj Hatching-tide donosi zadatke i nagrade: od kostima sa zečjim ušima do dekoracija koje menjaju izgled sveta igre.

Rocket League je takođe uveo tematske dodatke – automobili sa jajima umesto točkova i zečjim ušima kao antenama.

Lov na jaja i svet igre u prazničnom duhu

U World of Warcraft, događaj Noblegarden pretvara sela u terene za potragu za jajima. Igrači dobijaju valutu, kostime i ljubimce – uključujući male zečeve i piliće.

Fortnite i Overwatch uključuju specijalne izazove i skinove koji se pojavljuju samo za vreme Uskrsa. Tako se tradicionalni lov na jaja pretvara u virtuelnu avanturu.

Igre koje menjaju lice za praznik

U GTA Online, iako nema zvaničnih događaja, moderi kreiraju misije inspirisane Uskrsom – krađe čokoladnih jaja ili trke sa zecom kao vozačem.

Čak i igre bez direktnih događaja, poput Destiny 2, imaju fan-art i izazove koji podsećaju na praznični duh. Igrači žele da Uskrs postoji i u svetovima bez kalendara.

Uskrs u igrama nije samo dodatak već poziv na igru, radost i istraživanje. Kroz potragu za jajima i zečevima, podsećamo se koliko igre mogu biti nežne i tople.

Detaljniji tekst na blogu Indijanka Danka.

Indijanka Danka ili Danica Manojlović je utrla put mnogim ženama u svetu IT-ja i gejminga u Srbiji. Jedini nosilac nagrade IT Award za najuspešniju ženu u Srbiji, finalista kampanje godine u Londonu organizacije Women in Games, autor i voditelj prve emisije o gejmingu kod nas CD BAJT, direktorka prve gejmig televizije u Srbiji i saradnik nekih od najpoznatijih kompanija na svetu. Blogerka, zaljubljenik u kulturu i majka.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *